Терапія прийняття та відповідальності для підлітків з депресією
Дата: 6 березня 2025
Дидактику готував: Крістофер Рейгелют – доцент кафедри психіатрії, відділення дитячої та підліткової психіатрії, медичного факультету університету Орегону, експерт із питань психічного здоров’я чоловіків, гендерної соціалізації та маскулінності підлітків.
🔹 Ми успішно провели сесію ECHO, присвячену депресії у підлітків 🔹
Підлітковий вік — це час великих змін, пошуків і високої вразливості до стресу. Депресія в цьому віці може не лише впливати на емоційний стан, але й значно підвищувати ризики самоушкодження. Традиційні методи, такі як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) та медикаментозне лікування, є ефективними, але інколи не враховують складності вікових особливостей. Терапія прийняття та відповідальності (ACT) може стати інноваційним і корисним підходом, допомагаючи підліткам розвивати психологічну гнучкість.
📌 На цій зустрічі ми розглянули кейс 15-річної дівчини, яка переживає кризу та змушує оточення бути гнучкими до її поведінки. Разом із психологинею @Irina Metelskaya ми обговорили важливі питання:
✔️ Як розпізнати депресію у підлітків
✔️ Як надати ефективну психологічну підтримку
✔️ Які інноваційні підходи можуть бути корисними для підтримки психологічного благополуччя підлітка
Захід був корисним для психологів, психіатрів, соціальних педагогів, поведінкових терапевтів та всіх зацікавлених у підтримці підлітків.