Допомога дітям з нейророзвитковими розладами у час війни

Допомога дітям з нейророзвитковими розладами у час війни
Дата: 
1 жовтня 2024 року
Презентувала:
Ліна Бинда

Дидактику готувала: Роберт Нікель – фасилітатор Проєкту ECHO в Україні, поведінковий педіатр і професор педіатрії в Інституті розвитку Орегонського університету охорони здоров’я та науки, штат Орегон, США.

Вперше в рамках проєкту ECHO українські та американські фахівці зібралися, щоб обговорити підходи до надання допомоги підліткам із психічними розладами, спричиненими тривалим стресом і впливом війни.

Презентований кейс маленького хлопчика з Харкова, який пережив обстріли, глибоко резонував серед учасників заходу. Психолог Ліна Бинда описала психологічні труднощі, з якими зіткнулася дитина, та методи, що допомагають йому подолати емоційні наслідки травми. Цей випадок став яскравим прикладом того, наскільки важливо забезпечити професійну допомогу дітям у кризових ситуаціях і як це може вплинути на їхню здатність адаптуватися до життя після пережитих жахів війни.

Захід також підкреслив критичну необхідність вчасно виявляти зміни в поведінці дітей, які могли б сигналізувати про серйозні психічні розлади, такі як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), тривожність чи депресію. Ці розлади, якщо їх не лікувати, можуть призвести до погіршення стану здоров’я, особливо в дітей з уже наявними нейророзвитковими порушеннями, такими як аутизм. Таким чином, сесія не лише окреслила важливість психологічної підтримки, але й продемонструвала її практичні аспекти, що є вкрай цінними для місцевих фахівців.

Дидактика (англійською)

Дидактика (українською)

Відео запис