Завершення тренінгу | Психічне здоров’я дітей та підлітків: досвід США для України-3

Нещодавно наш університет приймав делегацію фахівців з психічного здоров’я, що представляють Oregon Health & Science University Foundation (США). Вперше за 5 років через пандемію та повномасштабну російську агресію в Україні, але не вперше в Івано-Франківську. Вже стало доброю традицією співпрацювати як офлайн, так і онлайн з професорами університету OHSU M.D. Linda Schmidt та M.D. Robert Nickel. Цьогорічний візит, який відбувся 30 вересня – 10 жовтня 2024 року, був присвячений обговоренню науковцями, практиками й студентами з усієї України міждисциплінарних психолого-медико-педагогічних проблем. А саме, науково-обґрунтованих підходів до надання допомоги підліткам з несуїцидальною самоушкоджувальною поведінкою; діагностикою та терапевтичним втручанням щодо гармонізації розвитку й навичок самоорганізації дітей з розладами спектру аутизму та їх сімей; соціальні зміни щодо інклюзивності суспільства. Організаторами заходу виступив НД Центр когнітивної психології та психотерапії Наукового парку «Прикарпатський університет». Учасники позитивно відгукувалися про лекції та особисті інсайти від провідних професорів Орегонського Університету Охорони Здоров’я та Науки (OHSU) у сфері дитячої та підліткової психіатрії та поведінкової педіатрії; про практичні кейси готові для впровадження у практику; про нетворкінг з професіоналами та однодумцями, як от психологами, психіатрами, логопедами, ерготерапевтами тощо.

Навчальні семінари відбулися на запрошення доц. Когутяк Надії Михайлівни та у співпраці із викладачами інших кафедр: доц. Григорук Ірина Іванівна, кафедра управління та бізнес-адміністрування, начальник науково-дослідної частини університету; доц. Мицько Володимир Мирославович, кафедра кафедра логопедії та інноваційних технологій в інклюзії; доц. Кобута Світлана Степанівна, кафедра іноземних мов та перекладу; ас. Руднянин Оксана Ігорівна,  кафедра іноземних мов); за сприяння керівника навчально-наукового центру досліджень, проєктів та наукової інформації Гринишак Тетяни Василівни; та фахівця навчально-наукового центру досліджень, проєктів та наукової інформації Куртяника Володимира Івановича.